Manapság a hölgyek a fűzőt elsősorban az esküvői ruhájuk alatt viselik, mint esküvői fehérneműt.
A nőknél a darázsderék megszerzésének, valamint a mell megemelésének, formázásának eszközét ,vagy a nem kívánatos zsírpárnákat próbálja ” megzabolázni” a fűző vagy míder.
A fűző egy úgynevezett strukturális ruhanemű, amelynek nem csak díszítő, hanem alakformáló szerepe is van. Az alakformáló szerepét sokan tulajdonítják a közismert derékméret csökkentő hatásának, azonban ennél több titkot rejt. A bevarrt merevítői kitűnő tartást biztosítanak, melynek köszönhetően nem rogyik be, nem gyűrődik össze. Így megfelelő alapot szolgáltat a külső ruha kívánt sziluettjének biztosításához.
Minden kornak más volt a fűző divatja, más szabással, más stílussal rendelkeztek, de alkalmakhoz is igazították a fűzőt, mint például esküvői fűző, fűző lovagláshoz, fűzőterhesség idejére (bizony ám!), fűző utazáshoz, fűző bálokhoz, de főleg fűző a mindennapi élethez.
Szerkezeti kialakítása főleg a hosszanti merevítőkre irányul. Régebben a fűző halcsontból ( bálnaszilából) készült, de fapálcákat és egyéb rugalmas merevítőket is szívesen alkalmaztak a fűző merevítésére.
A mai fűző gyártók állatvédelmi okokból a rugalmas, rozsdamentes acél mellett tették le a voksukat.
Rengeteg tévhit és mítosz látott már napvilágot a fűzővel kapcsolatban. . Nincs még egy olyan ruhanemű, ami ennyi vitát váltott volna ki a társadalomban. A század elején az emancipáció, a női felszabadulás szimbóluma lett a fűző levetése. Ám, mint tudjuk a nők nem kényszerből hordják ezt a ruhadarabot, hanem nőiességük kihangsúlyozására!
Manapság a fűzőknek csak a képzelet szabhat határt és mi is csak ajánlani tudjuk, hiszen csodálatos esküvői fűző kollekciónkban mindenki kedvére válogathat.
Hát fűzőre fel hölgyeim!